"Історична Правда" на ZIK. Випуск №6. ВІДЕО

Шостий випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK.

У фокусі передачі - останні дні Другої Світової війни і коротка історія Першої української дивізії Української національної армії, яка при створенні носила назву 14-та Дивізія Зброї СС "Галичина". У студії - історик Андрій Боляновський, автор книг і публікацій про українців у німецьких збройних формуваннях у 1939-1945 рр.

Також у програмі - унікальне відео відвідин митрополитом Андреєм Шептицьким українських пластунів. Розмова у студії про громадський музей "Пласту" і унікальні експонати, які вдалося зібрати.

Книга тижня - "О диссидентах и безумии", яку написав голандець Роберт ван Ворен, її представляє психіатр, учасник правозахисного руху Семен Глузман.

"Приватна колекція". Відомий львівський підприємець Ярослав Рущишин зібрав велику колекцію прасок.

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.