Українська правда
Історична правда

У Польщі готують альтернативу «антибандерівському закону»

08.02.2018
Версія для друку

Партія Громадянська платформа, що є найбільшою серед опозиції до польського уряду, збирається запропонувати свої зміни до скандального закону щодо Інституту національної пам'яті.

Про це після зустрічі з послом США в Польщі Полом Джонсом заявив в Сеймі її лідер Гжегож Схетина, повідомляє "Укрінформ".

 Гжегож Схетина. Фото: Укрінформ

"Ми не залишаємо справу щодо цього закону і наслідків, які з нього витікатимуть. Ми будемо ініціювати зміни в найкритичніших положеннях, що формують поганий образ польської історичної політики і всього того, що сталося в польському парламенті через цей закон, затверджений президентом", - заявив він.

Також посол звернув увагу, що "зміни до закону щодо Інституту національної пам'яті викликають подив у найкращих і найважливіших союзників Польщі, зокрема, американських політиків".

За його словами, американці висловлювали прохання добре проконсультуватися щодо спірних моментів та можливих наслідків після ухвалення закону.

Нагадуємо, що 6 лютого Президент Польщі підписав контраверсійний закон про IPN.

7 лютого, УІНП заявив про неможливість продовження роботи Українсько-польського форуму істориків у попередньому форматі через загрози для свободи слова у Польщі.

Як повідомлялося, 26 січня Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

Українське МЗС заявило про свою глибоку стурбованість ухваленням цього законопроекту. Із різкою критикою законопроекту виступили ізраїльські дипломати й політики.

Вночі з 31 січня на 1 лютого Сенат Польщі ухвалив законопроект. Напередодні нічного голосування Державний департамент США оприлюднив заяву, в якій висловив побоювання, що зміни до закону про ІНП можуть підірвати свободу слова і свободу академічних дискусій.

Президент Чечні Рамзан Кадиров схвально прокоментував  зміни у польському законодавстві. Але вважає, що цих змін не досить.

5 лютого до дисксії навколо закону долучилися прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький, відставні дипломати, чинний голова МЗС. Також у Польщі соціологи дослідили, як поляки ставляться до новелізації скандального закону про польський Інститут нацпам'яті.Теми: Польща, США, Інститут національної пам'яті, закон, скандалАВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter