Спецпроект

Пулітцерівська лауреатка написала книжку про Голодомор. ФОТО

Відома журналістка Енн Еплбом анонсує на жовтень вихід книжки "Червоний Голод. Сталінська війна в Україні".

Про це пані Епплбом повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі:

"Ось обкладинка "Червонго Голоду. Сталінська війна в Україні" - моєї нової книжки, яка вийде друком у жовтні. Це про історію, але історія - це саме те, що нам потрібно, щоб зрозуміти теперішню політику..."

 "Червоний Голод. Сталінська війна в Україні"
 

Енн Епплбом - американська і польська журналістка та історик єврейського походження. Працювала журналістом і редактором у британських виданнях "The Spectator", "The Daily Telegraph", "Sunday Telegraph", "Economist" тощо. Зараз є колумністом "Washington Post" і "Slate"

Як історик у 2003 році написала книгу "Історія ГУЛАГу", яка здобула Пулітцерівську премію (США) і премію Даффа Купера (Велика Британія). "Історію ГУЛАГу" переклали двадцятьма мовами (2006 року Видавничий дім "Києво-Могилянська академія" видав український переклад). 

Після Революції гідності Енн Епплбом написала статтю "Націоналізм — саме те, що потрібно Україні".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників