Голодомор: нові дані ведуть до нових відкриттів і знахідок

Результати розрахунків, нанесені на карти, викликали здивування навіть у тих, хто працював над цим проектом. З'ясувалося, що, на відміну від попередніх періодів голоду, райони, найбільше вражені Голодомором, належать переважно до лісостепової зони, де вирощування зернових не є основною спеціалізацією.

У Городку розкопали корчму. Як археологічні знахідки уточнюють історію подільського містечка

Археологам вдалося з'ясувати, що територію теперішнього Городка люди вподобали ще у сиву давнину. Зокрема, під час розкопок об'єкту "корчма" на двометровій глибині дослідники знайшли кам'яного нуклеуса та сліди обмазки трипільського житла.

"Голова радміну Латвії та прем'єр-міністр Литви були агентами КДБ"

"Прем'єр-міністр Годманіс був агентом. Пішов в Народний фронт, а потім став головою Ради міністрів Латвії. Прем'єр Литви Казимира Прунскене також була агентом. Гебісти багатьох своїх вводили в гру. Маса підставних осіб, щоб можна було якоюсь мірою маніпулювати рухом, його зборами, конгресами..."

Від "номерів Кане" до Центрального гастронома

Сьогодні будинок на Хрещатику, 40/1 є не тільки пам'яткою архітектури, але й пам'яткою історії. Причому можна сказати, що історична його цінність переважає архітектурну (рос.).

То коли ж Болбочан визволив Крим? Хроніка українського походу на півострів

Якщо коротко – "коротка" хронологія визначає взяття Сімферополя 22 квітня 1918 року, "довга" хронологія переносить цю подію на 24 квітня. Хоча різниця, здавалася б, непринципова, насправді за датами ховається неабиякий політичний підтекст.

Операція "Вісла": геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка?

Чим була операція "Вісла"? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні "симетрично" відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі?

Український некрополь: Могила історика Дмитра Дорошенка

Щотижневик "Українські вісті", що виходив у Новому Ульмі, писав, що ховали Дорошенка три українські священики УАПЦ та грузинський священик. Віддати йому останню шану зійшлося понад півтори сотні людей різних віровизнань та політичних переконань.

"Прапор над Іводзімою": історія однієї фотографії

23 лютого 1945 р. американцям вдалося взяти гору Сурібаті на Іводзімі. Саме тоді п’ять американських піхотинців та один моряк підняли американський прапор. Найстаршим за званням серед прапороносців був сержант Майкл Стренк. Батьки героя були лемками, яких колись разом з усіма західними українцями називали русинами.

Роман Коваль: "Ми працюємо з любові до Батьківщини і з ненависті до ворогів"

Ми ставимо завдання просвітлити наше покоління, повернути тих людей, якими би пишалася кожна нація, а ми зневажили їх своїм безпам’яством. Ми працюємо з любові до нашої Батьківщини і з ненависті до наших ворогів.

Український некрополь: Могила Наталії Полонської-Василенко

Жінка-історик, археолог, археограф, архівістка, мемуаристка. Представниця історичної школи учня Володимира Антоновича Митрофана Довнар-Запольського. Перша в Україні жінка-доктор історичних наук. Професорка Українського Вільного Університету у Мюнхені.

Геннадій Іванущенко: Маємо повернути пам’ять про загублених в історії українців

Відомий історик, архівіст із Сум Геннадій Іванущенко тривалий час працює в архівах українських організацій у Великій Британії. Про оцифрування фондів, рідкісні документи, про можливість викладати їх у відкритий доступ Геннадій Іванущенко розповів УІС.

Ні, це не фотографії жертв Голодомору в Україні 1932–1933 років

Аби уникнути подальших тиражувань неправдивої інформації, наводимо ті фотографії, що найчастіше помилково використовуються як ілюстрації Голодомору. Це фотографії, зроблені у Поволжі в листопаді–грудні 1921 р. співробітниками місії Нансена.