Українська правда
Історична правда
  • "У СОВЄТСЬКОМУ ТАБОРІ БУЛИ БРАТАМИ ЄВРЕЙ І УКРАЇНЕЦЬ"

    Спогади про табірні стосунки українських та єврейських політичних в'язнів комуністичних таборів. Стаття засвідчує велику симпатію, яку мали єврейські борці за свободу до українських націоналістів Юрія Шухевича, Валентина Мороза, Зеновія Красівського та інших.

  • СІМ ПОСТРІЛІВ У СИМОНА ПЕТЛЮРУ. Текст Дмитра Табачника 1991 року

    Всі політичні помилки Симона Петлюри аж ніяк не виправдовують вбивцю і терориста Шварцбарта. Петлюра ж має зайняти гідне й помітне місце в нашій вітчизняній історії, зайняти його як один з творців Української держави на початку XX ст.

  • ЖИДИ ЧИ ЄВРЕЇ? Текст галицького мовознавця та історика

    Колись українофоби заперечували можливість визнання етноніму “українець”. Чомусь ніхто з ревнителів чистоти мови не виступає за відновлення в ужитковому обігу етноніму “москаль”. Наші співгромадяни кажуть: "Ми вимагаємо до себе поваги. Ми не жиди, ми — євреї”.

Про проект

Пропонуємо публікації про трагедію еміграції і водночас величезні здобутки наших земляків за океаном. Піонерські часи, інтернування під час Першої світової війни, хвилі політичного розсіяння та економічного заробітчанства, подвиги під час ІІ світової, спортивні та мистецькі досягнення, наукові дискусії - все це і є історією українців Канади. Про це і наш проект.

Зауваження і пропозиції редакція "Історичної правди"  запрошує надсилати на електронну адресу istpravda@gmail.com  

Детальніше про проект