IN MEMORIAM: загинув історик Дмитро Євдокимов

29 березня 2022 року в боях за Україну загинув 23-річний випускник історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Дмитро Євдокимов

29 березня 2022 року в боях за Україну загинув 23-річний випускник історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Дмитро Євдокимов.

"Дмитро народився і виріс у місті Тростянець, що на Сумщині, яке лише кілька днів тому звільнили від російських окупантів.

У 2018-2019 роках Дмитро навчався у Харківському осередку. Одразу після Академії хлопець вирішив піти на строкову службу, бо не міг чесно собі говорити "Я люблю Україну", не виконавши свого конституційного обов'язку як громадянина.
У перші ж дні війни Діма без сумнівів знову повернувся до захисту нашої Батьківщини. Перед походом до військкомату він сказав: "По-іншому я не можу. Не можу зрадити, те у що вірю і що люблю".
Діма був особливою людиною. Розумний, цікавий, щирий, прагматичний і романтичний водночас. Він міг знайти підхід до кожного. Незалежно від обставин, він завжди щиро усміхався і радів тому, що мав. Таким усміхненим і натхненим ми тебе назавжди запам'ятаємо, наш герою" - повідомили в Українській академії лідерства, де він також навчався.
 

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".