Спецпроект

La Roche-Posay: історія заснування та головні принципи

 

Який бренд радять косметологи? La Roche-Posay. Чим рятують проблемну й чутливу шкіру? La Roche-Posay. Яким засобам мами довіряють шкіру своїх малюків? La Roche-Posay.

Французький бренд підкорив серця українців ефективними формулами, безпечним складом і лікувальними властивостями. Але як йому вдалось здобути всесвітню славу? Про це розповість наша історія.

Давні згадки про джерело
Історія La Roche-Posay розпочинається з давньої оповіді, майже легенди. У XIV столітті французький військовий діяч, учасник Столітньої війни, Бертран дю Геклен проходив через містечко Ла-Рош-Позе. Його кінь мав рани на шкірі, тому чоловік дозволив йому охолодитись у місцевому джерелі. Це купання зцілило тварину, і вже від цього дня слава про цілющу воду розлетілась по всьому Французькому королівстві.

У 1617 році про джерело знову згадали. Королівський діловод Генріха IV та Людовика XIII, П’єр Мільто, вирушив у Ля-Рош-Позе, щоб самому дізнатись про властивості води та залучив вчених, які визнали джерело лікувальним. Так, у часи Наполеона Бонапарта довкола джерела побудували військовий госпіталь для хворих з ураженнями шкіри. 

З плином часу слава французької термальної води зросла і в 1897 році це місце отримало офіційний статус оздоровлювального об’єкта важливого значення. Згодом там відкрили лікарню, що з 1913 року перебуває під опікою Національної медичної академії Франції.

Цілюща вода та науковий підхід
Кількасотлітні наукові дослідження показали: термальна вода з Ла-Рош-Позе унікальна завдяки високому вмісту селену. Цей потужний антиоксидант уберігає ліпідний бар’єр від окиснення, захищає від запалень і важких металів. Ці властивості використовували лікарі з місцевого оздоровчого центру. 

У фармацевтичній лабораторії створювали засоби на основі термальної води, які призначали хворим з екземою, атопічним дерматитом і акне. Так, 1928 року і з’явилася на світ компанія La Roche-Posay. Завдяки ефективним формулам ці продукти почали використовувати за межами лікарні, а згодом їхні переваги оцінили дерматологи всього світу.

Лише в 70-х роках лабораторія La Roche-Posay перейшла від виготовлення лікувальних засобів до косметики. Ініціатором змін став фармацевт Рене Левайер, що вирішив: термальну воду можна використовувати в домашньому догляді для підтримки здоров’я шкіри. Разом із групою дерматологів він розробив інноваційні формули.

Відповідальний бренд
Одна з причин, чому марка La Roche-Posay здобула світове визнання, — високі вимоги до створюваної продукції.

Тестування. Кожна формула проходить тестування на сучасній моделі реконструйованої шкіри та на сотнях добровольців.

Інгредієнти. Усі компоненти відповідають і перевершують норми міжнародних стандартів.

Захист. Унікальне пакування захищає засоби від окислення та бактерій.

Соціальна відповідальність. La Roche-Posay допоміг понад 15 тисячам жінок з бідних країн пройти навчання для кращих умов праці.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.