In memoriam. Помер 99-річний льотчик — учасник Битви за Британію

У Великій Британії у віці 99 років помер учасник "Битви за Британію".

Про це повідомляє "Бі-Бі-Сі" з посиланням на Меморіальний трест Битви за Британію.

Офіцер-льотчик Кеннет Естілл Вілкінсон народився 29 червня 1918 році в Берроу-ін-Фернесс. Призваний до війська 1 вересня 1939 року.

У жовтні 1940 року після проходження підготовки був приписаний до 616-ї, згодом 19-ї ескадрильї Королівських ВПС. Звільнився з військової служби в 1945 році.

У цивільному житті працював інженером-кошторисником. Одним із його проектів був залізничний вокзал Бірмінгем-Нью-стрит, що є найбільшим у м. Бірмінгемі. 

Вілкінсон біля свого винищувача "Спітфайєр". Фото: родина Вілкінсон.

За даними Меморіального тресту Битви за Британію, містер Вілкінсон був активним членом Асоціації льотчиків-винищувачів Битви за Британію (Battle of Britain Fighter Association)

У нього залишилися донька Пенні та онук Пірс.

Відставний полковник авіації Патрік Тутал повідомив, що Вілкінсон був "першим, хто приєднався до Асоціації в 1958 році". За  його словами, серед її членів було 10-ро людей у віці від 95 до 99 років.

Битва за Британію стала поворотним пунктом для Великої Британії в Другій світовій війні. Завдяки рішучій відсічі, яку дали Королівські ВПС німецькому наступові на морську оборону Англії, Німеччина змушена була скасувати свої плани вторгнення на острови.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."