Херсонський музей проведе віртуальну презентацію картин від ізраїльських художників

Виставка «Багатоликий Ізраїль», що готувалась до відкриття у Херсонському художньому музеї, відбуватиметься онлайн

У Херсонському художньому музеї імені Шовкуненка в межах світової ініціативи #MuseumFromHome презентують картини, подаровані ізраїльськими художниками, в режимі онлайн – повідомляє Укрінформ.

"На 25 березня ми планували відкриття виставки "Багатоликий Ізраїль", яка має складатися з нових надходжень музею – дарів професійних художників Ізраїлю. Проте через карантин ми вирішили розпочати її презентацію віртуально, сподіваючись, що незабаром зможемо відкрити виставку в музейних залах, як і планували", – йдеться в повідомленні.

До експозиції увійдуть 39 творів живопису і графіки (ксилографія, акварель), переданих Об'єднанням професійних художників Ізраїлю в дар Херсонському обласному художньому музею. Кураторка виставки Галина Подольська запропонувала присвятити проєкт 135-річчю від дня народження Шовкуненка, яке відзначали у 2019 році – процес передачі робіт розпочався саме минулого, ювілейного року, зазначають у музеї.

Щодо робіт ізраїльських художників, то у музеї встигли до карантинних заходів оформити подаровані картини (натягнули на підрамники, "одягли" у рами) і підготувати до виставки, а тепер чекають нагоди відкрити експозицію "наживо".

 

Як зазначають у музеї, це унікальне зібрання розширить уявлення гостей музею (онлайн зараз та пізніше "наживо") про минуле й сьогодення Ізраїлю як країни, зацікавленої в розвитку дружніх відносин з усіма молодими державами, що з'явилися на пострадянському просторі. Для Ізраїлю – в межах чинної моделі міжнародних відносин – це закономірно, оскільки кожен п'ятий громадянин цієї країни має коріння, яке міцно пов'язує його з містами та селами країн Східної Європи.

Познайомитися з роботами ізраїльських художників можна на сторінці музею у Facebook за хештегом #Багатоликий_Ізраїль.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."