Мережа Район.in.ua запускає сайт про історію Волині

Видання Район.Історія публікуватиме історико-краєзнавчі матеріали

Видання Район.Історія, яке стало 28 сайтом мережі, публікуватиме краєзнавчі матеріали.

 

Колектив мав у планах відкрити проєкт, присвячений історичній тематиці, у другій половині 2020 року. Однак, нові обставини змусили редакцію поквапитися, аби аудиторія мережі Район.in.ua мала вдосталь цікавого контенту у період затяжного карантину.

"Район.in.ua – це не просто сайти, які публікують новини. Наші видання давно перетворилися на спільноти. Ми прагнемо, аби такою ж спільнотою став проєкт Район.Історія, де дослідники минувшини зустрінуться з її шанувальниками", – пояснює головна редакторка мережі Наталія Пахайчук.

Перший етап запуску сайту – це публікація архівних матеріалів про історію Волині, які виходили на усіх сайтах Район.in.ua впродовж п'яти років її існування. Уже доступні публікації за 2015-2016 роки, а також найсвіжіші доробки журналістів та дописувачів мережі.

Повний архів буде доступний упродовж тижня. В майбутньому видання покликане стати майданчиком для дискусій, ресурсом, який підіймає непрості питання і пояснює складні явища.

"Ми запрошуємо до співпраці та діалогу з читачами і професійних істориків, і краєзнавців-аматорів, і журналістів, які спеціалізуються на історичних темах", - розповіла Наталія Пахайчук.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."