Вийшла друком книжка про спробу Сталіна захопити світ

У херсонському видавництві Олді+ опубліковано видання Олександра Гогуна "Помилка 1941"

Вихід книги приурочений до 80-річчя початку радянсько-німецької війни і присвячений підготовці Сталіним захоплення решти Європи, а також суміжним питанням.

 

У збірнику представлені тексти останніх двох десятиліть, що побачили світ у наукових виданнях та пресі: статті, рецензії (частина з яких викриває зовнішньополітичну пропаганду Кремля), інтерв'ю упорядника з експертами з Другої світової війни, Радянського Союзу й феномена тоталітаризму.

Ці бесіди з іменитими фахівцями розкривають як досягнення зарубіжної історіографії, так і помилки, що зустрічаються в західних наукових колах. У завершальному розділі – не опубліковані раніше документи з архівів Німеччини, Росії, України й Молдавії про події 1941 року та передуючі задуми й прагнення.

Наводяться повідомлення спецслужб Румунії та НКВС, матеріали розвідки й оперативного планування Червоної армії та флоту, донесення дипломатів Третього Рейху, спогади учасників війни, інші невідомі свідчення епохи, зокрема, вказівка Сталіна про створення Польської РСР уже в 1939 році.

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників