У парламент Канади внесено закопроєкт "Місяць української спадщини"

Канадський парлементар українського походження, керівник групи дружби з Україною в Парламенті Канади Іван Бейкер вніс на розгляд Палати громад законопроєкт "Місяць української спадщини"

Про це повідомляє Diaspora.ua.

Канада на федеральному рівні може присвятити місяць українській громаді, і таким чином стане першою країною, де вшановують українську діаспору на такому високому рівні.

17 червня канадський парламентар Іван Бейкер вніс на розгляд Палати громад пропозицію проведення щороку по всій Канаді місяця української спадщини у вересні, бо саме 7 вересня 1891 року до Канади прибули перші документально засвідчені українці Вались Єлиняк та Іван Пилипів.

Представляючи свій законопроєкт, Іван Бейкер, наголосив на тому, що місяць української спадщини дав би особливу можливість відзначити розвиток української громади в Канаді та її роль в економічному, культурному, соціальному та політичному житті Канади.

 
Іван Бейкер з іншою відомою українкою у найвищій владі Канади міністеркою фінансів Христею Фріланд на Українському фестивалі у Торонто у вересні 2016 року

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.