У парламент Канади внесено закопроєкт "Місяць української спадщини"

Канадський парлементар українського походження, керівник групи дружби з Україною в Парламенті Канади Іван Бейкер вніс на розгляд Палати громад законопроєкт "Місяць української спадщини"

Про це повідомляє Diaspora.ua.

Канада на федеральному рівні може присвятити місяць українській громаді, і таким чином стане першою країною, де вшановують українську діаспору на такому високому рівні.

17 червня канадський парламентар Іван Бейкер вніс на розгляд Палати громад пропозицію проведення щороку по всій Канаді місяця української спадщини у вересні, бо саме 7 вересня 1891 року до Канади прибули перші документально засвідчені українці Вались Єлиняк та Іван Пилипів.

Представляючи свій законопроєкт, Іван Бейкер, наголосив на тому, що місяць української спадщини дав би особливу можливість відзначити розвиток української громади в Канаді та її роль в економічному, культурному, соціальному та політичному житті Канади.

 
Іван Бейкер з іншою відомою українкою у найвищій владі Канади міністеркою фінансів Христею Фріланд на Українському фестивалі у Торонто у вересні 2016 року

Іван Дзюба: високий інтелектуал з донецьких степів

Він був інтелектуальним лідером і прапором шістдесятницького руху. Його найвідоміша книга "Інтернаціоналізм чи русифікація?" вийшла багатьма мовами. Але, опинившись за ґратами написав покаянну заяву і йому дозволили жити на волі за умови, що він стане оспівувати "літератури народів СРСР". Трагічна доля людини культури.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка

"У Москві все ретельніше готуються до війни": листи до шведської королеви Христини

Одним з найцікавіших періодів в історії України є, безумовно, 1649-1659 роки. Період Визвольної революції і війн з Річчю Посполитою та Московським царством. Діяльність гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Виговського. Основні матеріали з історії цієї Доби зберігаються за кордоном, тому що Чигирин, Батурин і Глухів - козацькі столиці палали у вогні. Було б логічним шукати важливі документи у польських архівах.
Але там їх знайти неможливо, тому що шведська армія вивезла майже весь архів, давні видання і колекції до Швеції під час польсько-шведської війни у 1650-х роках - так званого "Потопу". Навіть оригінальні документи короля Владислава ІV досі зберігаються у Швеції

П'ять українських історій про пандемію "іспанки"

Іспанку просто не фіксували у документах. Дані про кількість хворих та померлих часто не збирали. Тим паче, що паралельно тривала пандемія холери. А специфічно в Україні – епідемія тифу. Холера і тиф були знайомі українським лікарям. А перед симптомами нібито застуди, яка за кілька днів вбивала людей, виявились безпорадними. Кількість жертв іспанки в Україні ми не знаємо. Можемо навести лише кілька історій про перебіг хвороби. Але, можемо точно стверджувати, що іспанка разом з іншими епідеміями руйнувала українську державність не менше, а, може, навіть, і більше від недолугих політичних кроків.