Посол України у ФРН відкидає звинувачення у баналізації Голокосту

Про це повідомляє dw.com.

 

Нещодавно посол України у Німеччині Андрій Мельник дав інтерв'ю німецькому журналісту Тіло Юнґу, у якому сказав: "Немає жодних доказів того, що бандерівці вбили сотні тисяч євреїв. Це - наратив, який досі просувають росіяни. Він знаходить підтримку в Німеччині, Польщі та Ізраїлі". Відповідаючи на запитання про розправи над польським населенням, Мельник зазначив, що у вказаний період відбувалися масові вбивства як поляків, так і українців.

Це інтерв'ю було різко розкритиковане рядом німецьких видань. Також висловило зауваження посольство Ізраїлю в Берліні.

"Висловлювання українського посла – це спотворення історичних фактів, баналізація Голокосту та образа тих, хто був убитий Бандерою та його прихильниками", – заявили ізраїльські дипломати.

У відповідь посол Мельник написав твіт: "Я рішуче відкидаю ці абсурдні звинувачення! Усі, хто мене знає, знають: я завжди рішуче засуджував Голокост! Нацистський злочин Шоа є спільною ізраїльсько-українснькою трагедією".

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."