На Київщині планують створити маршрути пам'яті війни

Розглядають декілька варіантів – або законсервовані зруйновані об'єкти, або інтерактивні площі з доповненою реальністю

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Нині у КОВА створили робочу групу для розробки концепції. До неї увійшли представники обласної військової адміністрації та територіальних громад, науковці, фахівці у сферах туризму, культури та мистецтва, а також музейники і громадські діячі.

В ОВА кажуть, що насамперед продумають формат меморіалів на маршруті. Розглядають декілька варіантів – або законсервовані зруйновані об'єкти, або інтерактивні площі з доповненою реальністю.

 

"Над розробкою цих форматів маємо працювати разом із громадами, що постраждали від окупації, та місцевими жителями, які стали очевидцями трагічних подій. Також потрібно враховувати пропозиції фахівців, які так чи інакше дотичні до туризму, культури чи освіти, військових і вчених", – каже заступник голови Київської ОВА Олег Торкунов.

До розробки маршрутів пам'яті війни може долучитися кожен. Свої бачення та пропозиції можна надсилати на електронну пошту: tourism.gov.ua@gmail.com.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."