У Німеччині оголошено вирок охоронцеві нацистського концтабору

Усі російські воєнні злочинці також будуть засуджені

28 червня земельний суд у німецькому містечку Нойруппін виніс обвинувальний вирок 101-річному колишньому наглядачу концентраційного табору "Заксенгаузен" Йозефу Шюцу та засудив воєнного злочинця до п'яти років ув'язнення.
У вироці суду зазначається, що Шюц "свідомо та добровільно" брав участь у вбивстві понад трьох з половиною тисяч людей. Зокрема, у розстрілі військовополонених та задушенні в'язнів концтабору отруйними газами. Таким чином Йозеф Шюц став найстаршим з засуджених воєнних злочинців, які брали участь у злочинах Голокосту.
З моменту здійснення Шюцом останнього злочину у 1945 році до винесення йому вироку минуло 77 років.
 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."