У Варшаві відкрили виставку про злочини нацистів та росіян

У чергову річницю початку Варшавського повстання 1944 року у столиці Польщі відкрито фотовиставку, метою якої є порівняння злочинів нацистів в роки Другої світової війни і росіян в Україні у 2022 році

У чергову річницю початку Варшавського повстання 1944 року у столиці Польщі відкрито фотовиставку, метою якої є порівняння злочинів нацистів в роки Другої світової війни і росіян в Україні у 2022 році.

Участь у відкритті експозиції взяли президент Польщі Анджей Дуда, віцемаршалок Сейму Польщі Малгожата Госєвська, дипломати різних країн, польські скаути, представники ЗМІ, передає кореспондент Укрінформу.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що як у 1944 році нацисти безжально вбивали варшавських повстанців, так і сьогодні росіяни вбивають українців. Він звернув увагу на подібність фотографій 78-річної давнини та цьогорічних з України.

На виставці представлені 16 пар фотографій, де поряд з чорно-білою фотографією періоду Варшавського повстання розміщене кольорове фото одного зі зруйнованих росіянами українських міст – Маріуполя, Бородянки, Бучі та інших. Знімки підписані польською, українською, англійською та німецькою мовами.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."