Міська влада Києва не хоче зносити пам'ятник Щорсу

КМДА уникає демонтажу пам'ятника Щорсу

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації надав відповідь на звернення до них щодо демонтажу пам'ятника радянському героєві Щорсу.

У листі повідомляється, що цей пам'ятник не перебуває у них на балансі. При цьому, хто є власником або утримувачем пам'ятника не уточнюється. Водночас у 2016 році на два інші департаменти КМДА (містобудування та архітектури і міського благоустрою) покладено обов'язок демонтувати пам'ятник Щорсу. Однак, цього не зроблено, а департамент культурної спадщини стверджує, що це не їх повноваження.

 Далі чиновники стверджують, що мають експертні висновки про те, що пам'ятник "має високі художні якості", "вдало вписується у міське середовище", а також "певний новий погляд" на постать Щорса як жертву більшовицького терору та потенційного "петлюрівця".

 
kiev-foto.info

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."