Сергій Жадан та Євген Турчинов презентували спільний сингл "Болбочан"

Пісня присвячена пам'яті полковника армії УНР Петра Болбочана, який у 1918 році звільнив Харків і Крим від більшовицької окупації.

Сингл розмістили на офіційному YouTube-каналі гурту "Жадан і Собаки".

"З нашого боку це данина поваги і пам'яті Петру Болбочану – полковнику армії УНР, людині, яка звільнила від "червоних" окупантів місто Харків і український Крим. Пісня про пам'ять, пісня про українських бійців, пісня про те, що щоб не було, попри всі труднощі схід і південь України – це наші території, це наші землі, і ми їх обов'язково собі повернемо", розповів Сергій Жадан в ефірі Радіо Промінь.

Таємний наказ від уряду УНР звільнити Крим від росіян та взяти під контроль Чорноморський флот Болбочан отримав навесні 1918 року. Офіцер повів на Таврію угруповання чисельністю до 9 тисяч воїнів. На озброєнні вони мали панцирники, артилерію та два бронепотяги.

22 квітня 1918 року Кримська група армії Української Народної Республіки (УНР) під командуванням підполковника Петра Болбочана відбила Сімферополь та звільнила Крим від більшовицької російської окупації. Тоді над кримськими містами та Чорноморським флотом здійняли український прапор.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.