КМДА підтримала повернення вулиці Лаврській історичної назви – на честь Івана Мазепи

Комісія з питань найменувань Київської міськради підтримала петицію щодо повернення вулиці Лаврській ім'я гетьмана Івана Мазепи.

Про це повідомив історик, народний депутат України Володимир В'ятрович.

"Крига скресла! Сьогодні комісія з найменувань при Київському міському голові дала старт процесу повернення вулиці Лаврській імені Івана Мазепи. Ідеться про те, щоб скасувати нарешті ганебне рішення про перейменування більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську, ухвалене в 2010 році на вимогу Януковича і очільника нині забороненої в Україні РПЦ Владіміра Гундяєва", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Володимир В'ятрович.

25 народних депутатів звернулися з відповідним закликом до Віталія Кличка і закликали підтримати петицію №11649, яка ще два роки тому зібрала необхідну кількість підписів. 8 із 12 членів комісії підтримали цю ініціативу.

Це означає, що на розгляд киян виноситься пропозиція повернути вулиці Лаврській від площі Слави до вулиці Добровольчих батальйонів ім'я Івана Мазепи, а решті цієї вулиці (від Добровольчих батальйонів до Наводницької площі) повернути історичну назву Новонаводницька.

Після громадського обговорення рішення буде винесено на розгляд Київради.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.