На італійському курорті поліція викрила клуб, де відпочивали прихильники Муссоліні. ФОТО

9 липня італійський антитерористичний поліцейський підрозділ здійснив облаву на пляжний клуб "Пунта Канна", оформлений у фашистському стилі.

Правоохоронці закцікавился місцем на адріатичному курорті Кіоджа неподалік Венеції після публікації в місцевій газеті La Repubblica, повідомляє The Telegraph.

На території пляжного комплексу, розрахованому на 650 осіб, кабінки для перевдягання прикрашені портретами фашитського диктатора Італії Беніто Муссоліні, написи прославляють газові камери, а відпочивальники вітаються піднесенням випрямленої руки догори.

При вході в клубний комплекс можна побачити плакат із написом: "Антидемократична режимна зона. Не морочте нам голову". Далі вздовж доріжки до піску можна побачити інший напис: "Правила: порядок, чистота, дисципліна, суворість… захист власності – стрільба впритул, якщо не подобається – мені начхати" і "сервіс лише для покупців, інакше кийок до зубів!".

Пляжний комплекс оголошує себе антидемократчиною зоною. Фото: LA REPUBBLICA

Напис на таблиці, яка позначає туалети, написано: "Це туалети для нього, для неї, для лесбіянок і геїв".

"Тут діють мої правила", – каже власник клубу 64-річний Джіанні Скарпа, стоячи навпроти білих дверей до кабінки, прикрашених словами "Газова камера, вхід заборонено".

Що 30 хвилин Скарпа транслює через клубні гучномовці "комюніке", в яких прославляє Муссоліні та критикує демократію, яка "його розчаровує", а також закликає на битву з "людською сволотою у світі, яка становить 50% тих, хто сюди не може зайти".

Скандал, який виник навколо клубу, досяг італійського парламенту. Тож у понеділок власникові наказали прибрати всі згадки про фашизм.

 На плакаті - фотографії Муссоліні та рекомендації, як давати фашистський салют. Фото: LA REPUBBLICA

"Я шокований такою толерантністю до того, що відбулалося на березі відомого й популярного курорту. Хотілось би знати, з ким укладав договір цей джентльмен", – сказав Дієго Колловіні, представник національної організації партизанів, які боролися з фашистськими військами в часи Другої світової війни. 

Префект Венеції наказав власникові Скарпі здійснити "негайний демонтаж усіх згадок про фашизм у написах, вказівниках чи інших письмових формах". Власнику також наказали "утриматися від поширення інформації з критикою демократії".

Його можуть звинуватити в виправданні фашизму та поширенні ненависті та расової дискримінації.

"Це скандал, який ми попросимо обговорити у парламенті", – каже Емануеле Фіано, депутат лівоцентристської Демократичної партії.

Його колега по партії депутат Антоніо Місіані сказав, що він порушить цю справу на засіданні уряду. "Це геть неприйнятно та ганебно. Пляжний клуб слід закрити", – переконаний він.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.