Спецпроект

Станіслав Асєєв для проєкту “Дисиденти” про “Ізоляцію” та заручників Кремля

Чути правду — це чути непрості історії, історії болючі й складні. Історії про те, як катують і в наші часи. Історії про те, що тоталітарна машина й зараз ламає людей. Історії, які доводять, що боротьба триває. Для проєкту “Дисиденти” Станіслав Асєєв розповів про те, як катували у застінках колишнього культурного центру “Ізоляція”, наскільки важливо усвідомлювати, скільки громадян України є й сьогодні заручниками Кремля.

"...це можуть бути таксисти, перевізники, які возили людей, поки були відкриті блокпости, - їх тоді просто пачками туди кидають. Це можуть бути айтішники. Я сидів із лікарями, шахтарями, яких роблять шпигунами та екстремістами і видають за політичних в'язнів. Звичайно, це наші громадяни, часто вони мають проукраїнські погляди. Але часто вони не мають взагалі жодних поглядів, це абсолютно випадкові люди. Це перш за все заручники. Не військовополонені, не полонені, а заручники! Бо військовополонених, за моїми даними, там близько п'яти десятків на ці так звані республіки".

Довідка:

Станіслав Асєєв — український письменник, журналіст, член Українського ПЕН. Під час окупації Донецька під псведо "Станіслав Васін" писав статті для кількох українських медіа – "Українського тижня", "Дзеркала тижня", "Української правди", готував радіорепортажі для проекту "Радіо Донбас.Реалії" Української служби Радіо Свобода, публікував блоги на Facebook, де мав близько 5 тисяч підписників. 

Був захоплений у полон угрупованням "ДНР" травні 2017 року, утримувався у підвалі "МГБ", де зазнав катувань. Був звільнений у рамках обміну політв'язнями 29 грудня грудня 2019 року.

Автор книжок "Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала: роман-автобіографія" (2015), "В ізоляції" (2018) та "Світлий шлях": історія одного концтабору" (2020).

Відео створене в рамках проєкту "Дисиденти".

Так сталося, що випуск відео збігся в часі із затриманням колишнього керівника підпільної тюрми "Ізоляція" Палича (Куліковського Дениса) у Києві. Саме він, за словами журналіста, письменника і заручника "Ізоляції" Станислав Асеева, був найстрашнішим катом, який знущався над ув'язненими нелюдськими методами. 

Дізнавайтеся більше також у інтерв'ю Вахтанга Кіпіані зі Станіславом Асєєвим для "Історичної правди" для Еспресо: 

Книгу "Дисиденти" ви можете завантажити тут.
Дзеркало.

Дізнатись більше про дисидентів і проєкт ви можете на сайті "Історична правда".

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

#Дисиденти

Чому сьогодні важливо говорити про дисидентів?

Вступне слово головного редактора "Історичної правди" Вахтанга Кіпіанi.