Спецпроект

Україна повернула Грузії старовинні книги, викрадені з Тбіліського університету

Україна повернула Грузії 56 старовинних друкованих книг, викрадених з бібліотеки Тбіліського державного університету імені Джавахішвілі.

Україна повернула Грузії 56 старовинних друкованих книг, викрадених з бібліотеки Тбіліського державного університету імені Джавахішвілі.

Книги були доставлені в Тбілісі в ніч на четвер літаком з Києва, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Урочиста передача 56 старовинних друкованих книг кінця XVIII - початку XIX ст. посольству Грузії пройшла в Києві у вівторок.

Книги були викрадені з бібліотеки Тбіліського державного університету імені Джавахішвілі і незаконно ввезені на територію України.

У березні 2008 року ці книги були вилучені у громадянина Грузії при спробі проходження митного контролю.

Відповідно до законодавства України, книги перейшли у власність держави і були передані на постійне зберігання до Національної історичну бібліотеку України.

Колекція складається з рідкісних старовинних друкованих книг переважно історичної та літературознавчої тематики. Серед них є багато видань енциклопедичного характеру.

Як заявив директор бібліотеки ТДУ імені Джавахішвілі Зураб Гаіпарашвілі, книги після певної експертизи в МВС, будуть передані до сховища.

"У сховищах бібліотеки вузу облік книг не проводився з 1952 року і тепер ми маємо намір провести його і точно встановити, які ще книжки могли зникнути з бібліотеки", - зазначив він.

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.

Початок (не) братської колонізації

Сотня років знадобилась Росії, щоб нав’язати свою владу і запустити процес широкомасштабної колонізації України. Зусилля царату були спрямовані на цілковиту асиміляцію та інтеграцію у політичній, економічній, соціальній, культурній та духовній сферах суспільного життя.

Ніч розгону. Міленіали з Пласту, які не пішли з Майдану

Раннім ранком 30 листопада близько 2000 «беркутівців» атакували протестувальників, які залишались на Євромайдані. Ця ніч змінила історію України. Наступного дня – 1 грудня – сотні тисяч киян вийшли на масову акцію протесту. Ким були ті, хто залишився ночувати на Майдані Незалежності? Попри те, що основні лідери Євромайдану напередодні ввечері (29 листопада) фактично закликали розходитись. Прирікаючи тих, хто залишається, на маргіналізацію протесту. Як це вже було під час мовного Майдану.