Спецпроект

ЯНУКОВИЧ ПРОСИТЬ НЕ СПЕКУЛЮВАТИ НА ІСТОРІЇ

Президент України Віктор Янукович вимагає від представників політичних сил країни припинити спекуляції на питаннях історії і мови.

Про це він заявив у п'ятницю на засіданні Ради регіонів у Лівадії, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

"Я звертаюся до політичних сил із проханням припинити політичні спекуляції на історії, на мовних і етнокультурних питаннях", - сказав Янукович.

Він попередив усіх, хто "грає в таку політику", про відповідальність.

Янукович також запропонував парламентарям і всім політикам цього року, коли Україна відзначає 20 років незалежності і 15-річчя прийняття Конституції, виступити зі спільним зверненням "про примирення і неприпустимість радикалізації в політиці".

Президент вважає, що подібні звертання могли б прийняти і керівники українських регіонів.

Президент закликав відійти від політичного радикалізму й ідеологічних крайностей.

"Саме політичний екстремізм і радикалізм є основами для появи сепаратизму і підсилюють руйнівні тенденції в суспільстві", - сказав він, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він підкреслив, що такі конфлікти гальмують розвиток суспільства і загрожують стабільному життю.

"Сьогодні політичний радикалізм - це пряма загроза зривові модернізації нашої держави, це шлях до протистояння суспільства і такі політичні ігри можуть призвести навіть до розколу країни", - сказав президент.

У цьому зв'язку Янукович нагадав про події у Львові 9 травня, і підкреслив, що останнім часом Україна зіштовхнулася з проблемою політичного радикалізму й ідеологічних крайнощів.

Нагадаємо, що у травні 2011 року президент Янукович підписав закон щодо порядку офіційного використання копій Прапору перемоги. При цьому норма, яка дозволяла використовувати червоні прапори на 9 травня, існувала ще в законі "Про вшанування пам'яті Великої вітчизняної війни", підписаному Леонідом Кучмою у 2000 році.

Міф про 9 травня. Коли закінчилась війна?

Вдень 9 травня мені зателефонули з Москви і повідомили, що вся документація про капітуляцію німецько-фашистської Німеччини отримана і вручена Верховному Головнокомандувачу. Отже, закінчилася кровопролитна війна. Фашистська Німеччина та її союзники були остаточно розгромлені. /Жуков Г. К. "Воспоминания и размышления"/

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Шокований наступом нацистів, Сталін був готовий запропонувати Гітлеру мир: Вячеслав Молотов під час зустрічі з болгарським послом звернувся до нього з проханням передати в Берлін пропозицію припинити бойові дії. Натомість Сталін був готовий віддати нацистам Україну і Білорусь.

Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна

Гітлер, як і Сталін, походили з периферії. Сталін з’явився на світ у грудні 1878 р. у Грузії, за 2000 км від столиці Російської імперії Санкт-Петербурґа. Якщо не у фактичному, то в метафоричному сенсі Гітлер походив з місцевості, ще більш віддаленої від центру німецького політичного життя. Він народився у квітні 1889 р. не в імперській Німеччині, а в сусідній Австрії, у прикордонному містечку Браунау-на-Інні. Вони обидва походили з простих родин. Гітлерів батько був митним інспектором. Батько ж Сталіна, чоботар, був значно бідніший. В обох батьки були п’яницями й часто били своїх синів.

«…Попереду заслін із жінок і дітей»: грецькі антифашисти проти Британії

На початку березня 2014 року російське керівництво скликало пресконференцію, присвячену подіям в Україні. Відповідаючи на запитання про можливість війни з сусідньою державою, Владімір Путін заявив: «Якщо ми ухвалимо таке рішення, то тільки для захисту українських громадян. І нехай спробує будь-хто з числа військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми стоятимемо позаду, не попереду, а позаду. Хай вони спробують стріляти у жінок і дітей!». Утім, у застосуванні подібної тактики росіяни не були першими. У Другу світову війну її використовували грецькі антифашисти. Але не проти нацистів, а проти британської армії.