Спецпроект

ЯНУКОВИЧ ПРОСИТЬ НЕ СПЕКУЛЮВАТИ НА ІСТОРІЇ

Президент України Віктор Янукович вимагає від представників політичних сил країни припинити спекуляції на питаннях історії і мови.

Про це він заявив у п'ятницю на засіданні Ради регіонів у Лівадії, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

"Я звертаюся до політичних сил із проханням припинити політичні спекуляції на історії, на мовних і етнокультурних питаннях", - сказав Янукович.

Він попередив усіх, хто "грає в таку політику", про відповідальність.

Янукович також запропонував парламентарям і всім політикам цього року, коли Україна відзначає 20 років незалежності і 15-річчя прийняття Конституції, виступити зі спільним зверненням "про примирення і неприпустимість радикалізації в політиці".

Президент вважає, що подібні звертання могли б прийняти і керівники українських регіонів.

Президент закликав відійти від політичного радикалізму й ідеологічних крайностей.

"Саме політичний екстремізм і радикалізм є основами для появи сепаратизму і підсилюють руйнівні тенденції в суспільстві", - сказав він, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він підкреслив, що такі конфлікти гальмують розвиток суспільства і загрожують стабільному життю.

"Сьогодні політичний радикалізм - це пряма загроза зривові модернізації нашої держави, це шлях до протистояння суспільства і такі політичні ігри можуть призвести навіть до розколу країни", - сказав президент.

У цьому зв'язку Янукович нагадав про події у Львові 9 травня, і підкреслив, що останнім часом Україна зіштовхнулася з проблемою політичного радикалізму й ідеологічних крайнощів.

Нагадаємо, що у травні 2011 року президент Янукович підписав закон щодо порядку офіційного використання копій Прапору перемоги. При цьому норма, яка дозволяла використовувати червоні прапори на 9 травня, існувала ще в законі "Про вшанування пам'яті Великої вітчизняної війни", підписаному Леонідом Кучмою у 2000 році.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.