Під Києвом реконструватимуть бої за місто 1943 року

Під Києвом відбудеться VIII-ий Міжнародний військово-історичний фестиваль "Даєш Київ! Рік 1943", присвячений 68-й річниці визволення Києва від нацистів.

Фестиваль "Даєш Київ" відбудеться 6 листопада 2010 року на мототреку "Пирогів" (вул. Червонопрапорна, 188). Початок події о 12 годині.

В рамках фестивалю відбудеться батально-історичне дійство - реконструкція епізодів боїв за визволення Києва у 1943 році, в яких буде задіяна бойова техніка, зброя та автентична військова форма часів Другої світової війни.

Цього року в фестивалі візьмуть участь більше 600 учасників з України, Росії, Білорусі, Чехії, Естонії, Литви та інших країн.

Головна мета фестивалю - збереження пам'яті про події Великої Вітчизняної Війни через реалістичне відтворення військових баталій, повідомляють організатори.

"Організація військово-історичних реконструкцій має на меті, насамперед, відновлення зв'язку поколінь, без якого неможливе виховання патріотизму та національної свідомості. Для нас дуже важливо, щоб відвідувачі реконструкцій відчули справжню атмосферу тих часів, усвідомили героїзм солдат Радянської армії та ціну їх Великої Перемоги", - наголосив президент МГО "Червона зірка" Олексій Шереметьєв.

Фестиваль організовано МГО "Червона зірка" та ДП "Національна студія художніх фільмів імені Олександра Довженко", за підтримки Міністерства оборони України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Внутрішніх військ МВС України, Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації.

Попередні реконструкції від "Червоної зірки":

Зустріч 1-го Українського фронту з американцями в 1945-му (ФОТО)

Танки в снігу: зимові бої на Київщині у 1943-44-му (ФОТО)

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.