СУД ЗАБОРОНИВ БУДУВАТИ БІЛЯ СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ

Окружний адміністративний суд Києва за позовом мешканців активістів виніс ухвалу зупинити будь-які будівельні роботи на Гончара 17-23, що відбувається через дорогу від паркану біля собору Святої Софії у Києві.

Про це у своєму блозі на УП повідомив активіст громадянської ініціативи "Збережи Старий Київ" Ігор Луценко.

"Тепер є чітке рішення суду – будувати не можна! Юридична підтримка у вигляді такої прекрасної судової ухвали тепер гарантована протягом мінімум півроку – приблизно стільки може зайняти її оскарження. Рішення набирає сили зразу – власне, завтра і треба йти зупиняти будівництво", — пише він.

"Але виконання рішення ще потрібно домогтися – колись було аналогічне рішення, яке забудовник ігнорував, - наголошує громадянський активіст. - Потрібна буде допомога активістів, ЗМІ та людей із депутатським імунітетом, щоб добитися адекватного виконання рішення суду. Адже будівництво свого часу кришувала Партія Регіонів – видно, вирішили призупинити до виборів Попова".

Нагадаємо, що мова йде про елітний житловий комплекс з доволі цинічною назвою Fresco Sofia. Будівництво відбувається в порушення ряду норм, зокрема, зобов’язань України перед ЮНЕСКО з приводу збереження Софії як пам’ятки світового значення.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.