Спецпроект

У Шанхаї готується до відкриття музей кіно

Кіно, яке можна помацати. У Шанхаї готується до відкриття музей китайського кінематографа. Експозицію розмістять на колишній території Шанхайської кіностудії.

Про це пише russian.cri.cn.

Місце вибрано невипадково. По-перше, де як не в знімальних павільйонах найкраще себе будуть почувати експонати, а по-друге, саме Шанхайська кіностудія випустила перші в Китаї звуковий і кольоровий фільми.

Кілометри кіноплівки, знімальне обладнання та реквізит. Все це колись використовувалося на знімальному майданчику. Деяким предметам більше сімдесяти років. Вони пережили режисерів і акторів тих фільмів, в яких знімалися, і тепер готові розповісти відвідувачам, як робили перше китайське кіно.

Ван Сяоцзюнь, Віце-президент SHANGHAI FILM GROUP, розповів: "Тут ми постаралися показати кожен крок знімального процесу. Створення декорацій, установка освітлення, озвучення вже після зйомок, монтаж. Ось ця камера використовувалася під час зйомок фільму "Не Ер" в 1946-му році . А ось цю використовували в 1972-му ".

Звичайно ж, музей кіно немислимий без самого кіно. Тому крім виставкових стендів тут розмістили 4д кінотеатр і багатофункціональний зал з екраном IMAX. Доглядачі музею планують показувати відвідувачам уривки зі старих китайських фільмів, а може і цілком найцікавіші кінороботи. А по сусідству розмістили кілька експонатів, які свого часу створювали найпросунутіші спецефекти.

Зараз у фондах музею всього близько семисот експонатів. Здебільшого це подарунки від акторів, режисерів і всіх, хто так чи інакше пов'язаний з кіно. Але зовсім скоро Shanghai Film Group передасть в дар музею понад триста тисяч предметів, які так чи інакше пов'язані з історією китайського та іноземного кінематографу.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.