Спецпроект

У Домінікані створюється музей під водою

Підводний музей створюється на домініканському курорті Пунта-Кана. Він отримав назву Ігнері Карибських індіанців.

Про це пише travel.ru.

До експозиції увійдуть 20 творів художника, фотографа і скульптора Тімо Піментеля. Це, зокрема, гігантський равлик, ідоли народу таїно, бюсти індіанських старійшин, фігури черепахи і краба, а також зображення божеств, яким поклонялися перші жителі острова.

Музей розташується в околицях пляжів Плайя-Бланка і Плайя-Серена. Проект реалізується з 2005 року, коли в рамках творчого експерименту під водою були встановлені фігури, що зображують бога урагану Ауматекса і матір води Атабейри. Скульптури виконані із спеціальних матеріалів, які дозволять захистити їх від впливу солоної води. Частина кожної з фігур була залишена шорсткою, щоб корали, рослини і інші організми змогли прикріпитися до неї.

У подальших планах Піментеля - скульптурне втілення бога гарної погоди і подорожей Маро, яке розміститься між злітно-посадковими смугами аеропорту Пунта-Кани. Туристи зможуть побачити монумент з повітря.

У світі з'являється все більше музеїв та інших туристичних об'єктів під водою. Відвідувати ці пам'ятки вже можна в Мексиці, Болгарії, Іспанії та інших країнах.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.