Спецпроект

У Домінікані створюється музей під водою

Підводний музей створюється на домініканському курорті Пунта-Кана. Він отримав назву Ігнері Карибських індіанців.

Про це пише travel.ru.

До експозиції увійдуть 20 творів художника, фотографа і скульптора Тімо Піментеля. Це, зокрема, гігантський равлик, ідоли народу таїно, бюсти індіанських старійшин, фігури черепахи і краба, а також зображення божеств, яким поклонялися перші жителі острова.

Музей розташується в околицях пляжів Плайя-Бланка і Плайя-Серена. Проект реалізується з 2005 року, коли в рамках творчого експерименту під водою були встановлені фігури, що зображують бога урагану Ауматекса і матір води Атабейри. Скульптури виконані із спеціальних матеріалів, які дозволять захистити їх від впливу солоної води. Частина кожної з фігур була залишена шорсткою, щоб корали, рослини і інші організми змогли прикріпитися до неї.

У подальших планах Піментеля - скульптурне втілення бога гарної погоди і подорожей Маро, яке розміститься між злітно-посадковими смугами аеропорту Пунта-Кани. Туристи зможуть побачити монумент з повітря.

У світі з'являється все більше музеїв та інших туристичних об'єктів під водою. Відвідувати ці пам'ятки вже можна в Мексиці, Болгарії, Іспанії та інших країнах.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.