Спецпроект

У Домінікані створюється музей під водою

Підводний музей створюється на домініканському курорті Пунта-Кана. Він отримав назву Ігнері Карибських індіанців.

Про це пише travel.ru.

До експозиції увійдуть 20 творів художника, фотографа і скульптора Тімо Піментеля. Це, зокрема, гігантський равлик, ідоли народу таїно, бюсти індіанських старійшин, фігури черепахи і краба, а також зображення божеств, яким поклонялися перші жителі острова.

Музей розташується в околицях пляжів Плайя-Бланка і Плайя-Серена. Проект реалізується з 2005 року, коли в рамках творчого експерименту під водою були встановлені фігури, що зображують бога урагану Ауматекса і матір води Атабейри. Скульптури виконані із спеціальних матеріалів, які дозволять захистити їх від впливу солоної води. Частина кожної з фігур була залишена шорсткою, щоб корали, рослини і інші організми змогли прикріпитися до неї.

У подальших планах Піментеля - скульптурне втілення бога гарної погоди і подорожей Маро, яке розміститься між злітно-посадковими смугами аеропорту Пунта-Кани. Туристи зможуть побачити монумент з повітря.

У світі з'являється все більше музеїв та інших туристичних об'єктів під водою. Відвідувати ці пам'ятки вже можна в Мексиці, Болгарії, Іспанії та інших країнах.

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін

1943-2022: Від нацистів – до рашистів

Імперія, яка ніколи не була до кінця засуджена й покарана за свої злочини в минулому, сьогодні повертається у своїй потворній, абсурдній реінкарнації держави-терориста. Спроби умиротворити агресора, призвели до катастрофічних наслідків – він знову чинить масові вбивства, депортації, зґвалтування і грабунки в самому центрі Європи в ХХІ столітті, реалізовуючи цілеспрямований, неприкритий, "ідеологічно обґрунтований", підкріплений псевдоісторичними наративами та дегуманізуючими формами пропаганди, акт геноциду української нації. Але, як показує історія, крах тиранії – неминучий