Одну з київських вулиць пропонують назвати на честь єврея - прихильника Петлюри

На сайті Київської міської ради зареєстрована петиція про присвоєння одній з вулиць Києва імені Володимира Жаботинського - діяча сіоністського руху, письменника, одного із засновників держави Ізраїль

 

Про це повідомляє "ГалІнфо". Перейти до петиції можна за посиланням

Володимир Жаботинський (1880 - 1940) - єврейський політичний і військовий діяч.

Народився в Одесі й тривалий час був талановитим кореспондентом різноманітних видань за кордоном.

Був одним з організаторів єврейської самооборони проти погромів.

Брав активну участь в створенні Єврейського легіону, збройних підрозділів в складі Антанти.

Прихильник співпраці з Головним Отаманом УНР та Головою Директорії Симоном Петлюрою.

Один із засновників сучасної держави Ізраїль та Збройних сил Ізраїлю.

Читайте також статтю Володимира Жаботинського "Урок ювілею Шевченка"

Володимир Жаботинський про одеську колонію в Римі

Справа капітана. За що сидів легендарний «динамівець» Костянтин Щегоцький

У різноманітних рейтингах найкращих українських футболістів усіх часів неодмінно буде це ім’я — Костянтин Щегоцький. Улюбленець київських уболівальників 1930-х, капітан «Динамо», перший в Україні гравець-орденоносець — це все про нього.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.