АНОНС: Декан істфаку університету Шевченка розповість про структура націоналістичного підпілля

17 січня в Києві декан історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка Іван Патриляк розкаже про організаційну структуру ОУН і УПА.

В актовій залі Науково-дослідного інституту українознавства відбудеться відкрита лекція доктора історичних наук, професора, декана історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Івана Патриляка "Організаційна структура націоналістичного підпілля та повстанської армії (1939-1950-ті рр.)".

 


Середа, 17 січня, 18.00.

Місце: актова зала Науково-дослідного інституту українознавства МОН України (м.Київ, вул. Ісаакяна, 18).

Вхід вільний.


Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."