Тверська-Ямська і Невський провулок лишаються на карті Києва. Вулиці Ґедройця не буде?

Депутати Київської міської ради провалили перейменування вулиці Тверської на честь Єжи Ґедройця, а провулку Невського – на Нивський.

Депутати Київської міської ради провалили перейменування вулиці Тверської на честь Єжи Ґедройця, а провулку Невського – на Нивський.

"За" перейменування Тверської проголосувало 48 депутатів міської ради. Для позитивного рішення не вистачило 13 голосів.

 Єжи Ґедройць (праворуч) разом із постійним автором "Культури" Юзефом Чапським. Більше - у тексті професора Юрія Шаповала "Пан Редактор. Єжи Ґєдройць та його спадщина" 

Нагадуємо, вулиця Звіриницька була перейменована у 1901 році на Тверську на пропозицію одного з гласних Київської міської думи, "щоб було як в Москві", адже поруч знаходилася вулиця Ямська.

У вересні 2017 року до Київського міського голови Володимира Кличка звернулися відомі історики, інтелектуали, дипломати, журналісти, депутати парламенту із пропозицією перейменувати Тверську на честь Єжи Ґедройця.

Єжи Ґедройць – редактор часопису "Культура", який виходив у Парижі. Великий прихильник польсько-українського порозуміння, один з ключових лобістів відновлення української незалежності, автор назви антології новітньої української літератури "Розстріляне відродження".

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."