Ювілей "Мрії". 30 років тому перший політ здійснив найбільший транспортний літак світу

Найбільший у світі транспортний літак Ан-225 "Мрія" святкує свій тридцятирічний ювілей.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написав Президент України Петро Порошенко.

"Справжній велетень, володар абсолютного рекорду вантажопідйомності - і загалом 240 світових авіарекордів - все це наша легендарна і унікальна "Мрія". Український гігант АН-225, який за кодифікацією НАТО має ще одне чудове ім'я "Козак"", - написав Президент.

 

Ан-225 "Мрія" створило київське Конструкторське бюро імені Антонова. Свій перший політ літак здійснив у 1988 році. Відтоді "Мрія" залишається найбільшим і найпотужнішим у світі транспортним літаком. Розміри вантажної кабіни: довжина - 43 м, ширина - 6,4 м, висота - 4,4 м.

 Літак "Мрія" розроблявся передусім для радянської космічної програми запуску пілотованих кораблів "Буран". Фото: Вікіпедія

Вантажна кабіна літака герметична, що значно розширює його транспортні можливості. Над вантажною кабіною на 2-ій палубі - кабіна для шести осіб змінного екіпажу і 88 осіб, які супроводжують вантаж.

Літак Ан-225 встановив 462 авіаційні рекорди, з них 240 світових і 222 національні рекорди України.

Нагадаємо, 2018 року помер у віці 83 років один із розробників літака Ан-225 "Мрія" Віктор Толмачов.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."