АНОНС: Лекція "Постать В’ячеслава Чорновола в історії України"

У березні виповнилося 20 років з дня трагічної загибелі Вячеслава Чорновола. 30 березня в "Козацькому домі" відбудеться лекція професора Василя Деревінського "Постать В’ячеслава Чорновола в українській історії".

В’ячеслава Чорновола сміливо можна назвати батьком-співзасновником української держави, адже саме він є ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.

В’ячеслав Чорновіл завжди стояв на сторожі свободи слова та інтересів українського народу і Української держави. Він став символом епохи й уособленням боротьби за незалежність України завдяки своїй невідступній борні проти зросійщення та національної дискримінації.

 

Про слід Чорновола в історії України розповість  Василь Деревінський.

Василь Деревінський – доктор історичних наук, професор кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури. Дослідник історії українського національно-визвольного руху, етнонаціональної політики, біографістики.

Автор понад 100 праць, серед них "На гребені боротьби. Діяльність В’ячеслава Чорновола у другій половині 1980-х рр." (2010), "В’ячеслав Чорновіл. Нарис портрета політика" (2011), "В’ячеслав Чорновіл: журналіст, борець, державотворець" (2013).

30 березня, субота, 16.00

Місце: Козацький дім, Київ, пров. Т. Шевченка, 5 (2 поверх), ст. м. "Майдан Незалежності".

Організатор: проект "Пам'ять нації"

Вхід вільний за умови реєстрації.

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників