АНОНС: Лекція "Радянські спецоперації та українсько-єврейські стосунки в Америці"

9 квітня з лекцією "Радянські спецоперації ("активні заходи") та українсько-єврейські стосунки у Північній Америці у 1960–1980-х рр." виступить історик Ольга Бертелсен (Olga Bertelsen).

Доповідач спробує проаналізувати вплив секретних операцій КГБ на динаміку українсько-єврейських стосунків на Заході під час формування антирадянського правозахисного руху у часи Холодної війни. Йтиметься про внесок української керівної та партійної еліти, зокрема Міністерства закордонних справ, в розробку операцій, що підривали довіру і плідну співпрацю між західними активістами, відомими представниками української та єврейської діаспор в Північній Америці.

карикатура Валерія Зелінського в журналі "Перець", червень 1981 року

Ольга Бертелсен, Ph.D., викладає на кафедрі історії розвідки та міжнародних відносин у Коледжі безпеки та розвідки Ембрі-Ріддл (Прескот, штат Аризона, США). У 2018–2019 рр. вона отримала стипендію Жан Моне і працює у Центрі перспективних досліджень імені Роберта Шумана у Європейському університеті (Флоренція, Італія).

Ольга Бертелсен є автором монографії "The House of Writers in Ukraine, the 1930s: Conceived, Lived, Perceived" (2013), упорядником збірки документів "Архів розстріляного відродження: Лесь Курбас і театр "Березіль". Архівні документи (1927–1988)" (2016), редактором антології "Revolution and War in Contemporary Ukraine: The Challenge of Change" (2017).

9 квітня, вівторок, 15:30.

Місце: Інститут історії України НАН України (Київ, вул. Грушевського, 4), конференц-зала, 6 поверх, аудиторія 615. 

Організатор: Інститут історії України НАН України.

Віхід вільний.


Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."