Будівлю відділу чернігівського облархіву в Ніжині передали ПЦУ

Депутати Чернігівської обласної ради ухвалили рішення про передачу Чернігівській єпархії ПЦУ пам'ятку архітектури — церкву Іоанна Богослова в Ніжині.

"В числі прийнятих депутатами документів було рішення про передачу у довгострокове безоплатне користування пам'ятки архітектури "Церква Іоанна Богослова" (Іванівська церква) у місті Ніжині управлінню Чернігівської єпархії ПЦУ (Православна Церква України)", — йдеться у повідомленні прес-центру облради, яке цитує "Главком".

Церква Іоанна Богослова в Ніжині збудована в 1752 році за кошт місцевих купців. Зокрема, велику частку коштів вклав ніжинський грек Іван Тернавіот.

Церква Іоанна Богослова в Ніжині. Фото: glavcom.ua 

Архітектура будівлі храму відноситься до перехідного етапу від пізнього бароко до класицизму. Відмінною рисою рисою церкви Іоанна Богослова є її двоповерховість.

За об'ємно-просторовим вирішенням вона належить до різновиду тетраконхових будівель. За типом – це хрещата будівля з короткими раменами (до сходу і заходу прилягають рівновисокі екседри).

Пам’ятку реставрували востаннє в 1954—1955 роках. У даний час у будівлі розташовується відділ забезпечення збереженості документів Державного архіву Чернігівської області.

Нагадаємо, митрополит Київський і всієї України Епіфаній виступив на підтримку створення в Україні Національного пантеону

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."