Президент Порошенко відкрив виставку «Українська державність» у Києві. ФОТО

Сьогодні, 17 травня, Президентові України Петрові Порошенку в Києві офіційно презентували виставку «Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку».

Про це «Історичній правді» повідомили в ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», яка виступила ініціатором виставки.

Виставка складається із 142 плакатів: 19 плакатів – «Витоки, етапи становлення та розвитку», 22 плакати – «Видатні постаті української державності» та 100 плакатів – «Перемоги України крізь віки української державності». За словами організаторів, над проектом протягом двох років працювали близько 2000 осіб.

 

«Ми не тільки помічаємо поразки, а й шануємо перемоги. Україна відроджується як нація переможців. Україна демонструє свою єдність і силу. Україна шанує своїх героїв. Виставка «Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку» є яскравим тому підтвердженням. Дякую авторському колективу, вченим, громадським діячам, що долучилися до цієї ініціативи», – зазначив Президент України Петро Порошенко.

 

Голова «Меморіалу» імені Василя Стуса Степан Кубів розповів: «Це  екскурс в історію нашої країни з ілюстраціями та розповідями до них. У виставці зібрані візуальні матеріали тисячолітньої історії наших земель: від археологічних пам’яток до сьогоднішнього часу. Це фотофакти речей, подій, людей, явищ, що є культурним фундаментом України».

Захід відбувся з нагоди 30-ти річчя ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса».

Відвідати виставку можна протягом усього дня 18 травня.

Місце:  Український дім (Київ, вул. Хрещатик, 2).

Організатор: ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса».

Вхід вільний.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."