АНОНС: Лекція-екскурсія "Київ — сакральний центр на перетині шляхів"

27 липня Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації" запрошує на лекцію-екскурсію "Київ — сакральний центр на перетині шляхів", що розпочнеться біля пам’ятника Ярославу Мудрому. З собою мати зручне взуття, воду та гарний настрій!

У дні урочистостей, присвячених хрещенню Русі, "Пам'ять Нації" запрошує всіх на лекцію-прогулянку середньовічними місцями Києва. Під час неї говоритимуть про те, чим відрізняється сакральний простір та священна історія від повсякденності, а також про те, як християнізувався сакральний простір Києва. 

Хто є небесним покровителем міста? Чим відрізняється святість ченців від святості князів? На Хрещення Русі можна буде поглянути не лише як на політичний процес, а як зміну всього ландшафту, прокреслення нових шляхів у горизонтальному та вертикальному вимірах.

Лектор: Руслан Халіков, кандидат філософських наук, релігієзнавець, представник кампанії "Пам'ять Нації".

 

27 липня, субота, 18.00

Місце зустрічі: Київ, станція метро "Золоті Ворота", пам'ятник Ярославу Мудрому.

Організатор: Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації"

Кількість місць обмежена.

Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/QiOseP

Історія між травами забуття: могила богданівців на Замковій

Могила на Замковій урочисто розпочала довгий шерег могил Української революції (могили «крутян», могила козаків, розстріляних чекістами під Базаром, відомі і невідомі могили повстанців). Проте тоді всім, як і на Майдані у січні-лютому 2014-го, хотілося вірити, що ті перші жертви будуть і останніми. Тому і прийшов на цей похорон увесь український Київ…

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»