АНОНС: Лекція-екскурсія "Київ — сакральний центр на перетині шляхів"

27 липня Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації" запрошує на лекцію-екскурсію "Київ — сакральний центр на перетині шляхів", що розпочнеться біля пам’ятника Ярославу Мудрому. З собою мати зручне взуття, воду та гарний настрій!

У дні урочистостей, присвячених хрещенню Русі, "Пам'ять Нації" запрошує всіх на лекцію-прогулянку середньовічними місцями Києва. Під час неї говоритимуть про те, чим відрізняється сакральний простір та священна історія від повсякденності, а також про те, як християнізувався сакральний простір Києва. 

Хто є небесним покровителем міста? Чим відрізняється святість ченців від святості князів? На Хрещення Русі можна буде поглянути не лише як на політичний процес, а як зміну всього ландшафту, прокреслення нових шляхів у горизонтальному та вертикальному вимірах.

Лектор: Руслан Халіков, кандидат філософських наук, релігієзнавець, представник кампанії "Пам'ять Нації".

 

27 липня, субота, 18.00

Місце зустрічі: Київ, станція метро "Золоті Ворота", пам'ятник Ярославу Мудрому.

Організатор: Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації"

Кількість місць обмежена.

Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/QiOseP

Три цілі за ніч. Із «Щоденника нелегального солдата»

І бачу, як бойовики евакуюють пораненого. Двоє витягають його з окопу і забирають. Його руки у них на плечах, голова звисає на груди. Троє відразу, у повний зріст – легка мішень, спокуслива мішень... Але я не стріляю. Коли евакуюють пораненого, стріляти не можна. Так мене навчили. Етика війни. Табу. «Нельзя превращать благородное искусство войны в скотство», - говорить часто Вольф.

Чотири біографії на тлі Вересневої кампанії

Перевагою командира є брати відповідальність на себе. Сьогодні я беру її на себе у найтяжчу мить – наказую припинити подальшу беззмістовну боротьбу, аби не лити даремно вояцьку кров. Дякую вам за вашу мужність та ваш послух, знаю, що знову прийдете, коли будете потрібні.

Як дозвіл на продаж землі поховав Римську республіку

У 111 році до Р.Х. Рим вирішив приватизувати землю та відкрити ринок землі. До цього уся земля вважалася громадською. А від того моменту – оголошувалася приватною власністю. Як ця революція знищила Республіку та чому це був поганий сценарій?

Легенда про Топільцина

Зганьблений насамперед у власних очах реформатор вирішив відмовитися від влади та піти світ за очі. Разом з володарем погодилися вирушити на край світу й кілька тисяч його прихильників, які вважали Топільцина втіленням божества. Чи міг «проповідник миролюбства» стати засновником «імперії терору»?