На Мамай-горі археологи досліджують скіфські поховання. ФОТО

Поблизу Каховського водосховища на Мамай-горі триває археологічна експедиція. Археологи виявили два поховання скіфських воїнів.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Мамай-Гори у "Фейсбуці", передає "Гал-Інфо".

"Скіфи, як й інші кочовики, були народом войовничим. Про це свідчать не тільки письмові джерела, але й результати археологічних досліджень, зокрема й на Мамай-горі.

В четвер нам вдалося дослідити два стародавніх скіфських поховання, які виявили трохи раніше за допомоги бульдозера. Він працює в експедиції завдяки підтримці небайдужих доброчинців.

 
Fb Мамай-гора
 
FB МАМАЙ-ГОРА

На жаль, обидва поховання були пограбованими ще в давнину. Практика грабунку поховань своїми ж співплемінниками була досить поширеною серед скіфів, незважаючи на те, що за це було передбачено жорстоке покарання - на впійманого мародера очікував ковток розплавленого свинцю...

Але навіть пограбовані поховання можуть бути дуже цінними для археологів та історичної науки в цілому.

 
FB МАМАЙ-ГОРА
 
FB МАМАЙ-ГОРА

Наприклад - знайдений в одному похованні спис, який ймовірно належав воїну, та прикраси з наконечниками стріл і залишки жертовного коня у другому (амазонка?) дають корисну інформацію для дослідження культури й побуту цього давнього і загадкового племені. Більше деталей про ці комплекси ми зможемо сказати вже після лабораторних досліджень та висновків антрополога.

Ці знахідки додають нам наснаги і сил, щоб продовжувати дослідження і працювати навіть по 12 годин на добу під степовим сонцем, адже воно того варте!", - сказано у повідомленні.

ДОВІДКА:

Мамай-гора - археологічна пам'ятка світового значення біля с. Велика Знам'янка Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області. Це один з найбільших в Європі могильників. Розвідані пам'ятки охоплюють вражаючий період - тут представлені пам 'ятки епохи неоліту, бронзи, раннього залізного віку, середньовіччя, іншими словами - тут таїться історія близько 8 тисяч років.

Мамай-гора поступово сповзає у Каховське водосховище. За останні 30 років обвалилося майже 400 метрів берегу. Учені кажуть, що зупинити процес руйнації Мамай-гори неможливо. Тому з 1988 року рятувальні археологічні роботи тут проводить експедиція історичного факультету Запорізького національного університету.

На 28% дослідженої території виявлено вже 689 стародавніх поховань різноманітних культур.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."