У Туреччині знайшли унікальні артефакти віком 4 тисячі років

Турецькі дослідники морських глибин виявили на дні Егейського моря унікальні артефакти, вік яких складає 4 тисячі років

 

Знахідка також є доказом існування в той час торгового шляху між Муглою та Родосом. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на турецьке видання Hürriyet.

"У рамках проєкту з інвентаризації корабельних аварій турецькі вчені, які працюють на дослідницькому кораблі Koca Piri Reis біля Бозбуруну в районі Мармариса, в провінції Мугла, знайшли сотні історичних артефактів, датовані приблизно 4 тисячами років", - повідомляє видання.

Науковці відносять знайдені артефакти до бронзового століття та вважають їх доказом існування торгового шляху між Муглою та Родосом.

"Знахідки показують, що кераміка, вироблена на Криті, найімовірніше, подорожувала на північ до Яссоса, Мілета, Ефеса і Трої, до північних егейських островів для експорту через Родос і півострів Бозбурун, і на сьогоднішній день існує багато даних про цей шлях", - зазначили науковці.

Серед сотень знайдених артефактів багато керамічних горщиків, кухонної утварі, кам'яних сокир, інші предмети побуту тієї доби. Вчені припускають, що натрапили на сліди існування мінойської цивілізації.

Цей дослідницький проєкт триває з 2019 року. Завдяки цій знахідці вчені мають надію знайти взаємозв'язок між анатолійською та мінойською цивілізаціями та отримати більше інформації про торгові шляхи того періоду.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.