Росіяни знову назвали Сталіна найвидатнішою постаттю в історії

Про це свідчать результати опитування, здійсненого "Левада-центром" у травні 2021 року

В першу п'ятірку видатних особистостей окрім Сталіна (39%), який "утримує лідерство" з 2012 року, також увійшли Володимир Ленін (30%), Олександр Пушкін (23%), Петро I (19%) і Володимир Путін (15%) . При цьому частка тих, хто називав Путіна, скоротилася в два рази за чотири роки (34% у 2017 році), а Пушкіна - з 34% до 23%.

 

Цього року до першої десятки також увійшли: Юрій Гагарін (13% проти 20% в 2017 році), Георгій Жуков (12%), Леонід Брежнєв (10% проти 8% у 2017 році), Альберт Ейнштейн (9% проти 7% ), Дмитро Менделєєв (8% проти 10%).

З 2017 року зросла частка тих, хто вважає найвидатнішою людиною в історії Андрія Сахарова: з 2% до 7%. Крім того, значно зросла частка тих, кому важко з відповіддю: з 9% в 2017 році до 19% в 2021 році.

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників