В Італії знайшли затонулий давньоримський корабель із амфорами

У Середземному морі біля узбережжя Палермо виявили затонуле давньоримське судно, що датується другим століттям до нашої ери

Про це повідомляє Бабель з посиланням на The Guardian.

 
Soprintendenza del Mare

Корабель перебуває на глибині 92 метрів, неподалік від муніципалітету Ізола-делле-Фемміне. Судячи з перших знімків, які зробив підводний робот, він ніс великий вантаж винних амфор. Сицилійська влада описала знахідку як одну з найважливіших в археології за останні роки.

Судно помітили поліцейські водолази на глибині 50 метрів під водою. Поліції повідомили про місцеперебування човна в рамках річного розслідування справ про викрадені артефакти. Щороку італійська поліція виявляє сотні незаконно вивезених давньоримських амфор у будинках торговців творами мистецтва.

Отримані дані проллють світло на торгову діяльність Риму в Середземноморʼї, де римляни торгували спеціями, вином, оливками та іншими продуктами в Північній Африці, Іспанії, Франції та на Близькому Сході.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.