АНОНС: Презентація путівника "Стежками предків: Сяніччина у Львові"

В рамках проекту «Стежками предків» реалізованого за сприяння Українського культурного фонду відбудеться презентація путівника Сяніцьким повітом Республіки Польща. У довідці про міста і села повіту подано описи збережених у них дерев'яних та мурованих церков, пам'яток меморіальної спадщини — цвинтарів, хрестів і капличок

 

В презентації путівника візьмуть участь учасники експедиції та команда проекту:

  • Roman Strekhaliuk — керівник проекту "Стежками предків
  • Оля Свідзинська — авторка текстів
  • Тарас Радь – науковий редактор путівника, автор текстів
  • Христина Дубницька – голова МГО "Вирій"
  • Ігор Губіліт – директор Туроператор Відвідай

Модерує: Віталій Ляска, керівник проекту Локальна історія

Путівник розповсюджується безкоштовно під час презентацій.

Проєкт реалізується за підтримки Український культурний фонд.

Локація: Центр Шептицького, вул. Стрийська 29А, (паркова аудиторія)

Контактна особа: Христина 098 981 04 48

Громадська організація "Вирій" займається збереженням і популяризацією історії та культури українських етнічних земель за кордонами України. Утворена у 2014 році у Львові учасниками міжнародного табору-експедиції "Вирій", який від 2009 року щороку відбувається на теренах Закерзоння (південно-східна Польща).

Об'єднує громадських активістів з різноманітних сфер суспільного життя, яким не байдуже збереження культурної спадщини і національної пам'яті українців за межами України. У 2019 році організація розпочала проєкт "Стежками предків" та випустила путівник, присвячений українській культурній спадщині Любачівського повіту в Польщі.

У 2021 році команда проєкту "Стежками предків" видала другий путівник, присвячений українській культурній спадщині Сяніцького повіту в Польщі.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".