АНОНС: Відкриття банерної виставки "Наша Перемога"

8 травня у Музеї війни відбудеться відкриття виставкового проєкту "Наша Перемога", що висвітлює український вимір Другої світової війни.

Про це повідомили у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

8 травня 1945 року Німеччина підписала капітуляцію, а нацистський режим зазнав остаточної поразки. Країни-союзники – США, Велика Британія та СРСР – святкували Перемогу на європейському континенті.

Десятки років радянський тоталітарний режим конструював власну міфологію Другої світової війни, в якій переможцями виступали росіяни, а внесок українців та інших народів СРСР свідомо нівелювався. Нині, вже в ХХІ ст., росія та її президент використовують цей наратив у пропаганді задля досягнення своїх загарбницьких цілей.

Україна знову зіткнулася з окупантом – російською армією – у збройній та ідеологічній боротьбі. І нині нашій державі доводиться відстоювати не лише свої землі, а й історичну правду про найбільший світовий конфлікт людства.

Банерна виставка "Наша Перемога" показує звитягу й жертовність українців у Перемозі над нацизмом.

Локація виставки теж символічна – колишня Алея міст-героїв – місце, що колись утверджувало радянський наратив "Великої Вітчизняної війни". У грудні 2024 р. відбулася реновація цього простору: "Золоті Зірки" та написи було демонтовано. Нині саме тут виставка "Наша Перемога" деконструює основоположні пропагандистські міфи радянського тоталітарного режиму, перетворюючи Алею на місце просвітництва й ушанування пам'яті про українців, які боролися з нацизмом у військах держав антигітлерівської коаліції.

Під час урочистої частини виступлять:

  1. Микола Точицький – міністр культури та стратегічних комунікацій України;
  2. Юрій Савчук – генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні;
  3. Михайло Винницький – заступник міністра освіти і науки України;
  4. Дімітріс Сотіропулос – голова Ради Правління та Бюро Обсерваторії з викладання історії в Європі Ради Європи.

Під час заходу буде урочисто запалено вогонь у чаші "Вогонь Слави" – на знак ушанування пам'яті українців, які боролися з нацизмом.

Музичний супровід – Заслужений академічний оркестр України Зразково-показовий оркестр Збройних Сил України.

Коли: 8 травня о 18:00 

Де: м. Київ, вул. Лаврська, 27

Реєстрація ЗМІ на відкриття банерної виставки "Наша Перемога" та запалення чаші "Вогонь Слави" за посиланням.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.