АНОНС: презентація фільму «Як домовлявся Майдан»

"Як домовлявся Майдан" – це документальний фільм спрямований на розкриття особливостей домовляння між політиками, громадськими активістами та громадянами під час Революції Гідності та важливість культури домовляння у творенні української нації.
 
Мета фільму – це запрошення поглянути з іншого ракурсу на події та перемовини під час Євромайдану через свідчення політиків, громадських активістів та культурних діячів. Саме вони зрозуміли важливість і необхідність вміння домовлятись навіть там, де це здається не можливо. Цей фільм – це запрошення до роздумів про важливі трансформації в українському суспільстві, особливо в часи продовження формування та прийняття національної ідеї.

Презентація відбудеться 19 листопада об 11 годині в Українському кризовому медіа-центрі.

СПІКЕРИ:

Ігор Семиволос, виконавчий директор ГО "Центр близькосхідних досліджень (АMES)"

Олена Подобєд-Франківська, співкоординаторка Громадського сектору Євромайдану, співзасновниця ГО "Мережа відповідальних"

Яна Салахова, співорганізаторка ініціативи "Цунамі джокерів", голова правління ГО "Театр змін"

Ольга Мовчан, продюсерка проекту "Історична правда"

Модераторка: Ольга Сало, співкоординаторка волонтерів Громадського сектору Євромайдану та заступниця гендиректора з розвитку та культурно-просвітницької роботи Музею Майдану.

Прем'єра фільму відбудеться в суботу, 20 листопада, о 18:00 та в неділю, 21 листопада, о 14:00 на телеканалі espreso.tv , а після зможете знайти стрічку на YouTube сторінці "Історична Правда".
Фільм реалізовано в рамках проекту "Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах", підтриманий КУРВЕ Вустров – центром навчання та взаємодії з питань ненасильницьких дій та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Виготовлено журналістом Вахтангом Кіпіані та командою Історична правда-TV правди на замовлення Платформи з управління конфліктами в громадах (ГО Центр близькосхідних досліджень (АMES), ГО "Мережа відповідальних" та ГО Театр змін) за інформаційної підтримки Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum.






Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.