Проєкт LEGIO Historica презентував фільм про чорних копачів

Фільм присвячений "чорним копачам", які завдають непоправної шкоди та, без перебільшення, знищують українську історію

Проєкт LEGIO Historica презентував документальний фільм "Чорні копачі: як знищують українську історію".

 

Фільм присвячений "чорним копачам", які завдають непоправної шкоди та, без перебільшення, знищують українську історію. Більшість зареєстрованих археологічних пам'яток постраждали від діяльності "шукачів скарбів", а знайдені артефакти продаються на аукціонах.

Попри величезні втрати та заборону на пошук археологічних об'єктів - суспільство симпатизує "копачам", правоохоронні органи ігнорують виклики та заяви археологів, колекціонери хизуються своїми археологічними знахідками, а медіа переважно або ігнорує це явище, або висвітлює грабіжників в позитивному ключі.

Щоб глибше розібратись з масштабами та наслідками від діяльності чорних копачів, LEGIO Historica зняв документальний фільм на цю тему, у якому поспілкувались з археологами і пам'яткоохоронцями, які не раз ставали свідками грабунку археологічних пам'яток.

Рятівники євреїв з Галичини. Ким вони були, та як живуть їх родини сьогодні

За даними Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем та за підрахунками Єврейської конфедерації України, на Львівщині відомо 1009 випадків, а на Івано-Франківщині 246 випадків, у яких рятівники були визнані Праведниками народів Світу з України. І це лише з українського списку Праведників народів Світу. Також, є польській перелік тих, хто рятував євреїв на Львівщині та Станіславщині

Україна, Європа і пам’ять про Голокост

Ідеться не тільки про відновлення честі України перед лицем російського паплюження. Українська політика ЄС та історична свідомість Європи мають не меншу потребу в з’ясуванні правди про Голокост в Україні, ніж самі українці.

Тоні Джадт. «Проблема зла» у повоєнній Європі

Цілковите виснаження всіх європейських країн — і переможців, і переможених — не залишало ілюзій про славу боротьби та честь смерті. Натомість залишалося вельми поширене знання про брутальність та злочин небаченого розмаху. Для такої пильної спостерігачки, як Арендт, самоочевидними були нав’язливі питання, що постали перед усім континентом: як людські істоти могли зробити таке одне з одними, та навіть ще гостріше — як і чому один європейський народ (німці) знищував інший (євреїв). Ось про що їй йшлося у вислові «проблема зла».

Війна за «Золото Криму»

Цю війну Крим уже програв. І програв не тоді, коли чотири кримські музеї програли в Амстердамі суд про повернення виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі», а набагато раніше. Але зрозумілим це стає лише зараз