Університет Альберти пропонує термінову архівацію даних

Українські історики, архівісти, музейники можуть зберегти свої напрацювання, колекції та бази даних на хмарному депозитарії в Університеті Альберти

В Університеті Альберти (Канада) створено роботу групу U-ART, завданням якої є термінова організація безпечного збереження цифрових архівних та дослідницьких даних українських вчених та наукових закладів.

 

Ініціатива U-ART спрямована на архівістів, бібліотекарів, науковців України та їхніх наукових закладів, цифрові дані яких перебувають під загрозою знищення внаслідок військових дій тa російської окупації. 

Організатори підготували безпечне сховище для збереження загрожених наукових/дослідницьких даних (архівні колекції та бази даних, польові дослідження, усні історії, тощо).

Українським колегам пропонується безкоштовний, передплачений доступ до хмарного депозитарію, куди можна завантажити дані для тимчасового або тривалого збереження. Дані буде розміщено на спеціально відведеному для цього сервері і можуть зберігатися у конфіденційному режимі, доступному лише для завантажувачів.

В робочу групу входять Канадський  інститут українських студій, Фольклорний центр імені Кулів при Альбертському університеті в Едмонтоні (Канада) та інші канадські наукові заклади.  

Щоб отримати доступ до хмарного сховища, будь ласка, напишіть до ufpdf@ualberta.ca і організатори надішлють необхідні деталі (лінк/пароль) якнайшвидше.

У листі зазначте: 

  • ваше ім'я і організацію, яку ви представляєте (назва архіву, науково-дослідного інституту, університету, тощо, або незалежний/а дослідник/ця), 
  • приблизний об'єм цифрових даних. 
  • коротко опишіть, які дані ви хочете зберегти (як-то: відео, аудіо, текст, сканований текст, фото тощо). 

Право власності і доступу на всі дані залишаються за дослідником.






Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників