Створено мапу пам'ятників російської військової слави в Україні

Ми маємо сотні памʼятників так званої російської військової слави — російським полководцям, командирам російської армії, героям війни 1812 року, російсько-японської війни, Східної (Кримської) війни, героям Полтавської битви, видатним російським льотчикам, генералам та адміралам

Texty підготували інтерактивну мапу з координатами пам'ятників так званої російської військової слави.

 

"Росія методично насаджувала нам "спільну історію", встановлюючи памʼятники власній історії на нашій землі... Навіть за часів незалежності росія продовжувала захламляти наш культурний простір своєю історію... 

Тож ми маємо розібратись, що в історії кожного міста є навʼязаним, привнесеним російською імперією, радянською владою та сучасною росією. Коли ми переможемо, в нас буде багато роботи..." - йдеться у повідомленні.

Зібрати координати памʼяток допомагали волонтери Єлеазар Левченко, Марина Лебідь, Ірина Драпп.

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників