Книжку про історію Тризуба виклали онлайн

Альбом «НАШ ГЕРБ» розповідає про історичний контекст, в якому Тризуб став головним символом держави українців

Видавництво Родовід, у якому вийшла книга "Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення", виклало електронну версію альбому у вільний доступ.

Понад 100 років тому Тризуб – власницький знак князя Володимира – після гарячих дискусій обрали гербом Української Народної Республіки. Віднайдений тоді символ умить прижився як національно-державний герб. Красивий, лаконічний, самобутній і стародавній – Тризуб унаочнив історичний зв'язок модерної України з Київською Руссю.

Альбом "НАШ ГЕРБ" авторства Андрія Гречила та Богдана Завітія розповідає і про історичний контекст, в якому Тризуб став головним символом держави українців, і про інші ключові національні символи, і про те, як Тризуб надихав митців упродовж усього століття.

 

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників