Україна вийшла з угоди про увічнення пам'яті "мужності та героїзму народів держав-учасниць СНД"

Україна подолала ще одну перепону для нормалізації пам'яті про Другу світову війну

Верховна Рада 22 травня ухвалила закон про вихід країни з угоди про "увічнення пам'яті про мужність та героїзм народів країн-учасниць Співдружності незалежних держав (СНД) у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".
У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що причинами виходу з угоди, серед інших, є збройна агресія російської федерації (однієї з країн-учасниць СНД) проти України та "істотні відмінності практик та законодавства України у питаннях шанування пам'яті учасників Другої світової війни від інших країн — учасниць угоди".
Цю угоду Україна підписала 9 вересня 2011 року в Душанбе, а Верховна Рада ратифікувала із застереженням законом України 18 квітня 2013 року.
 
Село Мартинівка, Чернігівська область. Цю угоду порушили самі ж росіяни, руйнуючи пам'ятник радянським солдатам на українській території

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".