Вулицю Пушкіна перейменували на Пушкінську

У Хмельницькій області знайшли безглудні причини не перейменовувати вулиці з радянськими та російськими назвами

У селі Пукляки Гуківської сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області одна з вулиць називається Пушкінська, а у суідньому селі Мар'янівка - Жовтнева.

Керівник ініціативи "Декомунізація України" Вадим Поздняков звернувся до органів влади з проханням змінити назви цих вулиць. Зауважимо, що назва вулиці Жовтневої підпадає під закони про декомунізацію, а назва Пушкінська мала би бути прибрана з точку зору моральності.  

На це звернення голова Гуківської сільської ради Петро Ільницький повідомив, що назва Пушкінська у Пукляках з'явилась 26 серпня 2021 року при перейменуванні вулиці Пушкіна. На думку місцевої влади, назва вулиці Пушкінської походить від слова "пушки" (русизм, українською - гармати), які нібито "в давнину" стояли на цій вулиці.

Вулиця Жовтнева, ну думку місцевих чиновників, "не стосується радянських часів". Сільський голова виставив місцевих мешканців у непривабливому образі. Посадовець Петро Ільницький з посиланням на селян пояснив назву вулиці тим, що "там ростуть багато дерев і восени вона жовта".

 
Пукляки на карті фон Міга, 70-80-ті роки 18 століття

Лист про Україну як незалежну державу 1711 року

За документами зі шведських архівів ми можемо детально простежити традицію шведських королів підтримувати боротьбу козаків за незалежність України. Шведські королі вбачали у козаках надійних партнерів, які могли допомогти Швеції гарантувати безпеку в регіоні Балтійського моря і стримати загарбницькі амбіції Московії. Ще в 1623 році шведський король Густав ІІ Адольф розмірковував над можливістю підтримати боротьбу козаків за незалежність

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?