Прокурори вимагають внести палац Красицьких у Володимирці до реєстру пам'яток

Прокурори через суд домоглися скерування облікової документації до Міністерства культури та інформаційної політики України для внесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України пам'ятки архітектури "Палац Красицьких"

Прокурори Вараської окружної прокуратури з'ясували, що органом охорони культурної спадщини, попри вимоги Закону України "Про охорону культурної спадщини", досі не внесено у Державний реєстр нерухомих пам'яток України дані про палац Красицьких, що у смт Володимирець РІвненської області.

 

Він збудований ще 1827 р. паном Фердинандом Красицьким. На початку ХХ століття палац викупила бельгійська родина Де Пурбе, якій він належав до 1939 року. В радянські часи приміщення використовували як сиротинець. Маєток унікальний ще й тим, що це єдиний збережений палац на все Полісся. 

Відсутність відомостей про історичну пам'ятку в Реєстрі не забезпечує її належного захисту, догляду та збереження і створює ризики незаконних дій щодо неї.

Втрутившись у ситуацію, прокурори в суді домоглися скерування облікової документації до Міністерства культури та інформаційної політики  України для внесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України пам'ятки архітектури "Палац Красицьких".

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".